Špeciálne mazivá

Aria Compressa - Stlačený vzduch

Vysoko kompresný vzduch v sprejovom prevedení, regulovateľnou dýzou k odstráneniu prachu a drobných nečistôt.

Laser - Uvoľňovač skrutiek

Na uvoľňovanie extrémne zahrdzavených a zoxidovaných skrutkových spojov a čapov na strojoch, agregátoch a zariadeniach. Použitie: ošetrované časti nastriekajte sprejom a nechajte krátko pôsobiť. Pri pevne zahrdzavených spojoch aplikáciu prípravku zopakujte a v prípade potreby čas jeho pôsobenia predĺžte. Vďaka systému ”ALL POSITIONS” je ľahko aplikovateľný vo všetkých pozíciách.

Laser Gelo - Extra rýchly uvoľňovač skrutiek

Špeciálny odhrdzovač a uvoľňovač skrutiek,  chladením povrchu súčiastok (-43°C) sa vytvoria mikroskopické trhliny cez ktoré sa ľahko presiakne a na správnom mieste sa aplikuje. Vďaka systému ”ALL POSITIONS” je ľahko aplikovateľný vo všetkých pozíciách.

G.F.O. - Univerzálny mazací sprej

6 funkcií v 1 výrobku: mazanie, uvoľňovanie, chránenie, čistenie, odhrdzovanie, odpudzovanie vody

G.F.O. je univerzálna mazacia tekutina v novom zložení, je neškodná na kovové-, farbené-, gumené- a umelohmotné povrchy. Je dôstojným rivalom WD40, a je všestranne používateľná. Vďaka systému ”ALL POSITIONS” je ľahko aplikovateľná vo všetkých pozíciách.

Olio Svitante - Extra silný uvoľňovač skrutiek

Špeciálny odhrdzovač, používa sa na uvoľňovanie extrémne zahrdzavených a zoxidovaných skrutkových spojov a čapov na strojoch, agregátoch a zariadeniach. Vďaka systému ”ALL POSITIONS” je ľahko aplikovateľný vo všetkých pozíciách. ORANGENE - s prírodnou vôňou pomaranča.

Olio Spray da Taglio - Rezný a vŕtací olej

Špeciálny prípravok - určený pre všetky postupy opracovania, s požiadavkami na rezné, chladiace a mazacie prostriedky. Vyvinutý pre rezanie závitov, vŕtanie, frézovanie, rezanie pílou a lisovanie. Pre všetky druhy ocele, liatiny, ušľachtilé ocele, meď, mosadz, hliník a ich zliatin. Aktivuje proces obrábania; Predlžuje životnosť obrábacích nástrojov; Vysoká stálosť vzhľadom k teplote; Znižuje zmetkovitosť hotových výrobkov; Neobsahuje minerálne oleje - biologicky plne odbúrateľný.

PTFE - Teflónový sprej

Klzký bezfarebný prostriedok určený na aplikácie s požiadavkou odolnosti proti vysokým teplotám. Zabezpečuje kvalitné dlhodobé premazanie dielov.
Okamžitá účinnosť; Univerzálne použiteľný; Odolný teplotám od -60°C do + 300°C;
Odolný proti soliam, zásadám a kyselinám; Zabraňuje predčasnému opotrebeniu a zadretiu; Zabezpečuje dlhodobé a kvalitné premazanie; Znižuje trenie, odstraňuje vŕzganie, škrípanie a piskot; Odpudzuje nečistoty, prach, vlhkosť, vodu, je anti adhezivný.

Grasso Spray - Mazací sprej

Mazací prostriedok určený pre automobilový a strojársky priemysel. Vytvára mazací film s vysokou tepelnou odolnosťou. Odolná teplotám od -30°C do +120°C; Chráni pred koróziou a oxidáciou, znižuje trenie; Zvyšuje klzkosť, predlžuje životnosť materiálov; Dlhodobá odolnosť voči slanej vode - vodoodpudivý; Bezpečnostné mazivo na čisté miesta - zámky, pánty a pod; Určený na ošetrenie kontaktov batérií, ako konzervačná látka; Použitie: mazanie mechanických pohonov; Ozubené prevody, pákové mechanizmy, reťazové pohony; Konzervácia elektrických kontaktov batérií.

Olio di Vaselina - Vazelínový olej

Univerzálne mazivo bez zápachu, bezfarebné. Zabezpečuje dlhodobú ochranu a mazanie, odpudzuje vlhkost, znižuje trenie a konzervuje časti vystavené atmosferickým vplivom. Vďaka systému "ALL POSITIONS" je ľahko aplikovateľný vo všetkých pozíciách.

Grasso Spray Catene - Mazací sprej na reťaze

Prostriedok vyvinutý na mazanie reťazí motocyklov s vysokou priľnavosťou s obsahom molybdénu.

Grasso Spray al Rame - Medený sprej

Sprej s vysokým obsahom mede. Chráni pred koróziou, oxidáciou a opotrebovaním.  Na mazanie spojov vystavených vysokým teplotám (mechanizmus bŕzd, pájkované spojenia, výfukové potrubia, póly batérií…). Tepelná odolnosť od -40 do +1100°C. Odolný voči vode, soliam a kyselinám.

Antiscivolante Cinghie - Sprej na klinový remeň

Zabraňuje prešmykovanie klinového remeňa. Možno použiť na hocijaký typ, má vysoké ochranné schopnosti.

Elettronica - Kontaktný sprej

Špeciálny prípravok na odstránenie zoxidovaných povlakov. Nepostrádateľný pri opravách, údržbe a ošetrovaní z dôvodu dobrého kapilárneho pôsobenia a priľnavosti. Kontaktný sprej vnikne aj do najmenších otvorov, neškodí kovom.

Sylicon Spray U - Silikónový sprej

Vodu odpudzujúci, antikorózny, mazací a ochranný prostriedok. Obzvlášť vhodný na ošetrenie a ochranu gumových a plastových dielov. Silno vodoodpudivý, teplotne odolný od -50o C do + 200o C. Použitie: Napríklad proti praskaniu palubnej dosky, zabraňuje zlepeniu gumových dielov, na ochranu plastových nárazníkov, osvieženie farby na čiernych dieloch, na premazanie zámkov, čapov, reťazí, pre vodotesnosť autoskiel...

Silicone Distaccante - Silikónový oddeľovací sprej

Používa sa v priemysle a pri výrobe umelohmotných súčiastok na oddeľovanie od foriem.

Silicone Lubrificante - Mazací sprej s obsahom silikónu

Mazací olej s vysokou koncentráciou silikónu na mazanie priemyselných strojov, ozubených kolies, ložísk. Teplotne odolný od -40°C do +250°C.

Silicone Imp. - Impregnačný sprej so silikónom

Používa sa na impregnáciu rôznych plachiet, stanov, obuvi, textílií atď. Obsahuje silikónový olej. Výrobok pomáha zachovávať pôvodný stav a farbu materiálov a znižuje priepustnosť voči vody a vodnej pary. Je veľmi efektívny pre akýkoľvek typ tkaniva, najmä na záclony, rolety, stany, autoplachty atď. Odporúča sa tiež na hydroizoláciu kožených výrobkov.

Rivelatore Fughe Gas - Sprej na vyhľadávanie presakovania

Sprej na určenie presakovania plynových a vzduchových nádrží a vedení. Možno použiť aj na prešetrenie nebezpečných systémov.

Grasso Alte Prestazioni - Vysokovýkonná mazacia masť.

Masť na báze lítia s vysokým obsahom teflónu. Teplotne odolný od -40°C do +300°C.

Grasso Nautica - Vodoodolná mazacia masť

Je hlavne na mazanie strojov, zariadení a náradí používané pod vodou s vysokou účinnosťou.

Grasso al Silicone - Transparentná silikónová masť

Používa sa na mazanie gumených, umelohmotných a kovových súčiastok. Priesvitná, s teplotnou odolnosťou od -35°C do +300°C.

Grasso Milleusi - Univerzálna mazacia masť

Určená na každodenné používanie, na univerzálne mazanie ložísk, reťazí, pántov a zámkov s teplotnou odolnosťou od -30°C do +120°C.

PULCON - Extra silné rozpúšťadlo mastnôt

Je špeciálny čistiaci koncentrát, odstraňuje všetky olejové a mastné znečistenia, ideálny čistiaci prostriedok v priemysle a remeselníctve, pri opravách a montáži, odmasťuje a čistí všetky kovy, sklo, keramiku a takmer všetky umelé hmoty. Bezpečný a neškodný pre životné prostredie, je netoxický, nehorľavý, nevytvára žiadne škodlivé produkty, nevyparuje sa. Riediteľnosť je až 1:100.

SVAP - Odstraňovač lepidla a etikiet

Odstraňovač etikiet a lepidla, za krátky čas ľahko a bez námahy odstráni z hocijakého povrchu papierové a plastifikované etikety a zvyšky lepidla. staré lepiace pásky, tmely, silikóny taktiež ľahko odstráni. Možno použiť aj na lakovaných povrchoch.